top of page

75 Rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - Prymasa Polski

„Nie traćcie nadziei. Nie traćcie nadziei. Lecz zwycięstwo, jeśli przyjdzie – będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny."

75 Rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - Prymasa Polski
75 Rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - Prymasa Polski

Gdzie i kiedy

22 paź, 00:00 – 23 paź, 00:00

Lokalizacja Do ustalenia

Zapraszamy

22 października 1948 roku w szpitalu Sióstr Elżbietanek na warszawskim Mokotowie zmarł August Kardynał Hlond, Prymas Polski, Salezjanin, pierwszy biskup katowicki, metropolita Poznania, Gniezna, Warszawy, założyciel Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, promotor Akcji Katolickiej.

We sobotę 22 października przypada rocznica 75 śmierci Sługi Bożego. Jego postać wpisała się głęboko w historię Kościoła w Polsce i na świecie, a także w historię naszego państwa w czasach przed i po II wojnie oraz jej trwania, w okresie formowania się II i III Rzeczypsoplitej.

W niedzielę 18 listopada 2018 została wyemitowana przez TV Trwam oraz Radio Maryja audycja z cyklu "Rozmowy niedokończone", poświęcona Czcigodnemu Słudze Bożemu kard. Augustowi Hlondowi.

Zapraszam do obejrzenia. Link do filmu

Share This Event

bottom of page