top of page

PIELGRZYMKA DO FATIMY

FATIMA * ALJUSTREL * PORTO * LIZBONA * BATALHA * COIMBRA * OBIDOS * NAZARE

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia
PIELGRZYMKA DO FATIMY
PIELGRZYMKA DO FATIMY

Gdzie i kiedy

10 lis, 00:00 – 31 gru, 00:00

Lokalizacja Do ustalenia

Zapraszamy

PIELGRZYMKA DO FATIMY

6 dni komfortowo – hotel 4*, zapewnione wyżywienie z napojami w cenie pielgrzymki

TERMIN: 05 – 10.05.2024

CENA: 3540 PLN

PROGRAM:

1 DZIEŃ – OBIDOS - FATIMA

Spotkanie na lotnisku w Dublinie o godz. 3:35. Wylot do Portugalii TAP-em o godz. 5:35. Po przylocie do Lizbony o 8:25 przejazd do OBIDOS - najładniejsza wioska Portugalii ze średniowiecznym zamkiem, murami miejskimi i urokliwymi, ukwieconymi uliczkami kurortu. Dalej przejazd do Fatimy na kolację i nocleg. Msza św. w Sanktuarium. Procesja różańcowa. Nocleg.

2 DZIEŃ – FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Po śniadaniu FATIMA – nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, Msza Święta w kaplicy Objawień, bazylika Różańcowa z grobami Franciszka i Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos, bazylika św. Trójcy. Dalej miejsce objawień Anioła: Valinhos – Droga Krzyżowa. Zwiedzanie rodzinnych domów pastuszków w wiosce Aljustrel. Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Wieczorem procesja różańcowa ze świecami.

3 DZIEŃ – FATIMA

Po śniadaniu FATIMA – nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, dalej zwiedzanie jednej z najpiękniejszych grot Portugalii – Moeda (dodatkowo 8 EUR). Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

4 DZIEŃ – PORTO

Po śniadaniu przejazd do PORTO: spacer po portowej dzielnicy Ribeira, Starówka z kościołem św. Franciszka, degustacja najsłynniejszego wina w jednej z piwnic Porto. Następnie godzinny rejs po rzece Douro. Powrót na kolację i nocleg w Fatimie.

5 DZIEŃ – COIMBRA - NAZARE – FATIMA

Po śniadaniu przejazd do COIMBRA – zwiedzanie najstarszego w Portugalii uniwersytetu (dziedzińce), starej katedry oraz kościoła przy zakonie karmelitanek, gdzie mieszkała siostra Łucja. Następnie NAZARE – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio, malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Antlantykiem, możliwość kąpieli. Późnopołudniowy powrót do FATIMY. Czas na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

6 DZIEŃ BATALHA – LIZBONA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BATALHA – zwiedzanie gotyckiego kościoła i klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w stylu manuelińskim (lista UNESCO). Zwiedzanie LIZBONY: dawna portowa dzielnica Belem: Belem w stylu manuelińskim. Spacer brzegiem rzeki Tag pod pomnik Odkrywców, który został zbudowany ku czci portugalskich żeglarzy. Przejazd przez słynny most „25 Kwietnia” do statui Chrystusa Króla, skąd podziwiać można panoramę miasta. Dalej zwiedzanie kościoła św. Antoniego oraz romańskiej katedry. Transfer na lotnisko, przelot do Dublina o godz.21:10. Przylot do Dublina o 00:05 i zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Dublin – Lizbona – Dublin z bagażem głównym do 23kg i podręcznym (8kg),
  • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu 4* w pokojach 2-osob. z klimatyzacją (ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 140 EUR za cały pobyt),
  • wyżywienie: 5 śniadań bufetowych oraz 5 kolacji bufetowych z napojami: 1/4 litra wina i woda mineralna,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,
  • opiekę pilota BPT Caritas,
  • opiekę duchową księdza,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego tour guide na cały pobyt, transportu luksusowym autokarem z klimatyzacją podczas całego pobytu i innych kosztów realizacji programu – łącznie 230 EUR. Kwota podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety wstępu.

Przy zapisie wpłata pierwszej raty w kwocie 2000 PLN, na 60 dni przed wyjazdem dopłata pozostałej kwoty w PLN. Część dewizową Klient wpłaca pilotowi grupy pierwszego dnia podróży.

ZAPRASZAMY

DOKUMENTY DO POBRANIA

PROGRAM PIELGRZYMKI

UMOWA 2023-2024

UBEZPIECZENIE PODRÓŻY

OWU KOSZTY IMPREZY TURYSTYCZNEJ

Share This Event

bottom of page