Chrystus zmartwychwstał!

"Jezus umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie."

Rz 6,11

Drodzy Bracia i Siostry,

dziś dzielę się z wami tą wielką radością i nowiną, że Pan prawdziwie powstał z martwych i żyje. Nic nie było Go w stanie zatrzymać w kajdanach śmierci i otchłani.

Na przestrzeni dziejów chrześcijaństwa dało temu dowód tak wielu świadków. Tę prawdę potwierdzali nie tylko słowem, ale przede wszystkim przelaną własną krwią.

Dzięki łasce Bożej i temu właśnie świadectwu my też jesteśmy spadkobiercami tej samej nadziei - nadziei, którą pokładamy w Zmartwychwstałym Panu. Choć jeszcze żyjemy tu i teraz, jednak nasze dusze już są zakorzenione w przyszłej chwale z Ojcem i Synem i Duchem Świętym, i wszystkimi Jego świętymi.

Niech Pan da nam "światłe oczy serca" i dusze gorejące niczym niezmąconą nadzieją, abyśmy nigdy nie zeszli z obranej drogi do Ojca w chwale Zmartwychwstałego Pana.

Niech Pan was błogosławi.

ks. Włodzimierz SChr.