top of page

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna "A" - 14 maja 2023


1. W następną niedzielę 21 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. porannej w Belfaście zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania czwórce naszych Parafian.


2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc Matki Bożej. Niedzielna poranna Msza św. w Belfaście i Ballymenie jest poprzedzona śpiewem Litanii Loretańskiej. Majówki w tygodniu: we wtorek, środę i czwartek po Mszy św.


3. We wtorek po Mszy św. spotkanie biblijne.


4. Pielgrzymka do Knock w sobotę 10 czerwca. Wyjazd spod kościoła św. Patryka w Belfaście przy 197 Donegall Street (BT1 2FJ) o godz. 6.00. Koszt udziału w pielgrzymce £22.00 od osoby. Planowany powrót na godz. 21.00. Zapisy i przyjmowanie wpłaty od najbliższej niedzieli. Do dyspozycji będzie jeden 57-osobowy autokar.


5. 29 maja odbędą się w Belfaście – stolicy Irlandii Północnej – obchody Dnia Polonii i Polakówza Granicą. W spotkaniu uczestniczyć będą goście z Polski: Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii iPolaków za Granicą, minister Jan Dziedziczak, posłowie i senatorowie z komisji łączności z Polakamiza granicą oraz z Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej,przedstawiciele Kancelarii Prezesa RadyMinistrów, Kancelarii Prezydenta RP, MSZ, MEiN, MKiDN, ORPEG.

W programie wizyty między nnymi:

11.00 – Msza św. w kościele św. Patryka w Belfaście,

12.00 – spotkanie z tutejszą Polonią w City Hall – Belfast City Council

i bezpośrednio po spotkaniu złożenie wieńców na grobach polskich lotników na cmentarzu Milltown.


6. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością ZesłaniaDucha Świętego. Tekst nowenny będzie podstępny na naszej stronie internetowej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. wigilijną i czuwaniem w sobotę 27 maja o godz. 20.00.


5. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Stanisława, prezbitera i męczennika.


6. Suma ofiar przekazanych w ubiegłą niedzielę: Belfast - £303.10 (R. - £187.50 + W. – £115.60); Ballymena - £154.71. Bóg zapłać!


INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ NA NIEDZIELĘ

Belfast - Kościół Świętego Antoniego

9.00 – † Stanisława (8 rocznica śmierci) o wieczny odpoczynek w domu Naszego Ojca

18.30 – † Krystyna Lachowska (3 rocznica śmierci)

Ballymena – Kościół Wszystkich Świętych

12.15 – Do Matki Bożej Pocieszenia z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

コメント


bottom of page