top of page

Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie - 21 maja 2023


1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. porannej w Belfaście zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania czwórce naszych Parafian.


2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc Matki Bożej. Niedzielna poranna Msza św. w Belfaście i Ballymenie jest poprzedzona śpiewem Litanii Loretańskiej. Majówki w tygodniu: we wtorek, środę i czwartek po Mszy św.


3. We wtorek po Mszy św. spotkanie biblijne.


4. Pielgrzymka do Knock w sobotę 10 czerwca. Wyjazd spod kościoła św. Patryka w Belfaście przy 197 Donegall Street (BT1 2FJ) o godz. 6.00. Koszt udziału w pielgrzymce £22.00 od osoby. Planowany powrót na godz. 21.00. Do dyspozycji jeszcze kilka miejsc w 57-osobowym autokarze.


5. 29 maja odbędą się w Belfaście – stolicy Irlandii Północnej – obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą. W spotkaniu uczestniczyć będą goście z Polski: Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, minister Jan Dziedziczak, posłowie i senatorowie z komisji łączności z Polakami za granicą oraz z Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej, przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP, MSZ, MEiN, MKiDN, ORPEG.

W programie wizyty między innymi:

11.00 – Msza św. w kościele św. Patryka w Belfaście;

12.00 – spotkanie z tutejszą Polonią w City Hall – Belfast City Council

i bezpośrednio po spotkaniu złożenie wieńców na grobach polskich lotników na cmentarzu Milltown.


6. W najbliższy piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tekst nowenny jest dostępny na naszej stronie internetowej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. wigilijną i czuwaniem w sobotę 27 maja o godz. 20.00.


5. W tym tygodniu wspominamy: w środę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri, kapłana.


6. Suma ofiar przekazanych w ubiegłą niedzielę: Belfast - £317.04 (R. - £190.74 + W. – £126.30); Ballymena - £146.73. Bóg zapłać!


INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ NA NIEDZIELĘ

Belfast - Kościół Świętego Antoniego

9.00 – † Bolesław

18.30 – O Boże błogosławieństwo dla nowo ochrzczonej Alicji oraz rodziców i chrzestnych z dziećmi

Ballymena – Kościół Wszystkich Świętych

12.15 – W intencji Barbary z okazji 50-ch urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia

Comments


bottom of page