top of page

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła - 9 lipca 2023


1. W okresie od 17 lipca do 19 sierpnia ze względu na okres wakacyjny Msze św. w języku polskim w Belfaście i Ballymenie nie będą sprawowane. We wszystkich sprawach duszpasterskich należy się kontaktować z miejscowymi parafiami. Wznowienie nastąpi w niedzielę 20 sierpnia. Intencje można zamawiać także na okres powakacyjny.


2. We wtorek po Mszy św. spotkanie biblijne.


3. W następną niedzielę 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Po Mszy św. będzie okazja do przyjęcia szkaplerza Matki Bożej i włączenia się do Bractwa Świętego Szkaplerza.


4. Na naszej stronie internetowej są już dostępne formularze zapisu dzieci do przyszłorocznej grupy komunijnej, a także kandydatów do bierzmowania. Zapisy trwają do połowy września bieżącego roku.


5. W dwie ubiegłe niedziele były rozprowadzane różańce i zbierane środki na rzecz Domu Dziecka UPENDO w Kenii. Zebrana suma środków wyniosła £555.00. Podziękowanie i list od Fundacji znajduje się poniżej. Można stronie internetowej można znaleźć więcej informacji na jej temat.


6. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.


7. Suma ofiar przekazanych w ubiegłą niedzielę: Belfast - £339.25 (R. - £231.90 + W. – £107.35); Ballymena - £89.07. Bóg zapłać!


PODZIĘKOWANIA Z KENII

Szczęść Boże!


W imieniu Fundacji "Mission of Love Foundation" składamy na ręce ks. Włodzimierza oraz parafian z Belfastu i Ballymeny gorące podziękowania.

Dziękujemy z całego serca za waszą wielką ofiarność i zakupione Różance św., które zostały wykonały przez dzieci z Domu Dziecka "UPENDO" w Kenii. Cała zebrana przez was kwota £555.00 będzie przeznaczona na zakup mundurków i butów szkolnych dla dzieci w tym Domu Dziecka. Obecnie przebywa w nim czterdzieścioro dzieci w wieku od 5 do 18 lat.

Niech Bóg Wam hojnie błogosławi. Pamiętamy o Was w codziennych modlitwach. Z sercem pełnym wdzięczności przesyłamy gorące pozdrowienia z Kenii.

Bardzo dziękujemy również Ani i Zbyszkowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji.


Wielkie Bóg zapłać.

Misjonarka Amabilis Agnieszka Gliniecka prezes Fundacji w Kenii.

Dorota i Mirosław Gwiżdż z Irlandii - założyciele Fundacji Mission of Love Foundation.

więcej o fundacji: https://foundationmol.org


Comentarios


bottom of page