top of page

Ogłoszenia duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego - 28 maja 2023


1. Jutro 29 maja odbędą się w Belfaście – stolicy Irlandii Północnej – obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Godzina 11.00 – Msza św. w kościele św. Patryka w Belfaście; 12.00 – spotkanie z tutejszą Polonią w City Hall – Belfast City Council i bezpośrednio po spotkaniu złożenie wieńców na grobach polskich lotników na cmentarzu Milltown.


2. We wtorek po Mszy św. spotkanie biblijne.


3. Od czwartku czerwiec - miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niedzielna poranna Msza św. w Belfaście i Ballymenie będzie poprzedzona śpiewem Litanii do Serca Bożego; w tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św.


4. W czwartek – Pierwszy Czwartek miesiąca – po Mszy św. Godzina Święta połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa.


5. W sobotę uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. wyjątkowo z tej okazji o godzinie 10.00.


6. W następną niedzielę początek Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci świętujące rocznicę swojej Pierwszej Komunii Św.


7. W tym tygodniu wspominamy: jutro NMP Matkę Bożą Kościoła; w środę Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.


8. Pielgrzymka do Knock w następną sobotę 10 czerwca. Wyjazd spod kościoła św. Patryka w Belfaście przy 197 Donegall Street (BT1 2FJ) o godz. 6.00. Planowany powrót do Belfastu na godz. 21.00.


6. Suma ofiar przekazanych w ubiegłą niedzielę: Belfast - £413.56 (R. - £239.00 + W. – £174.56); Ballymena - £140.20. Bóg zapłać!


INTENCJE NA NIEDZIELĘ

Belfast - St. Anthony's Church

9.00 - Z okazji 15 urodzin Roberta z prośbą o łaskę zdrowia oraz dobrego przygotowania do egzaminów.

18.30 - za Alexandra z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania, dziękczynienie za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo.

Ballymena - All Saints' Church

12.15 - O opiekę Matki Boskiej i dary Ducha Świętego dla córki.

Comentários


bottom of page