top of page

Ogłoszenia duszpasterskie - Zmartwychwstanie Pańskie - 9 kwietnia 2023


"Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Jezus zmartwychwstał i już nie umiera. Otworzył bramy do nowego życia, w którym nie ma już choroby ani śmierci. Wprowadził człowieka w samego Boga."

papież Benedykt XVI


«Ciało i krwi, ufajcie, dzięki Chrystusowi nabyłyście miejsce w niebie i królestwie Bożym!»

Tertulian


Niech światło Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa wypełni nasze serca, a radość z Jego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem towarzyszy nam w naszej codzienności i będzie siłą do trwania przy Synu Bożym.

  1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msza św. w Belfaście o godz. 9.00 i w Ballymenie i 12.15.

  2. We wtorek, środę i czwartek Mszy św. nie będzie. W sobotę o zwykłej porze.

  3. W Wielki Piątek rozpoczęła się Nowenna do Bożego Miłosierdzia i zakończy się w następną niedzielę w uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką. Intencje i krótkie rozważania dostępne na naszej stronie (tutaj link).

  4. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych zostanie wznowiona po Niedzieli Miłosierdzia.

  5. "Grupa Północ - Motocykliści z Irlandii Północnej" zapraszają wszystkich miłośników "dwóch kółek" na inaugurację nowego sezonu. Początek Mszą świętą w następną niedzielę 16 kwietnia o godz. 12.15 w kościele All Saints w Ballymenie; bezpośrednio po liturgii na placu przed kościołem błogosławieństwo kasków i motorów, a następnie wspólny przejazd wzdłuż wybrzeża.

  6. Suma zebranych i przekazanych do miejscowych parafii ofiar podczas Mszy św. w ubiegłą niedzielę: Belfast: £580,20 (R: £264,30 + W: £315,90) i Ballymena: £197,30.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ NA NIEDZIELĘ

Ballymena – Kościół Wszystkich Świętych

7.00 – o Boże błogosławieństwo dla rodziny Popieluch

Belfast - Kościół Świętego Antoniego

9.00 – O Boże błogosławieństwo dla Antoniego z okazji 12 urodzin

18.30 – † Jan Wadowski, o spokój jego duszy


Comments


bottom of page