Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła "B" - 14 stycznia 2023

1. Wizyta kolędowa według osobistych uzgodnień: w zakrystii albo telefonicznie. Proszę nie wysyłać w tym celu powiadomień telefonicznych czy e-mail.

2. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania według zwykłego porządku.

3. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

4. Zgodnie z obowiązującymi zasadami „Health and safety” korzystanie z toalety w zakrystii jest ograniczone tylko do osób posługujących przy ołtarzu. Prosimy o respektowanie tych zasad.

5. Suma ofiar przekazanych w ubiegłą niedzielę: Belfast – £332.40 + 3 koperty (R. - £215.40 i €10.00 + W. – £117.00); Ballymena - £120.70 i 1 koperta. Bóg zapłać

Kościelne święta nakazane

Kodeks Prawa Kanonicznego zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Mszy świętej i powstrzymywania się od prac niekoniecznych w niedzielę oraz święta nakazane.

Obowiązek uczestnictwa we Mszy św. zostaje wypełniony przez udział w niej w jakimkolwiek obrządku katolickim. Uczestniczyć można w dniu święta lub wieczorem dnia poprzedzającego, czyli w wigilię święta (kan. 1248 KPK).  Jeśli z braku kapłana lub z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, zaleca się bardzo, ażeby wierni brali udział w liturgii Słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub grupach rodzin (tamże, §2).

Kiedy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w roku 2024?

• Wszystkie niedziele roku

• 1 stycznia - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi