NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ

Gdzie i kiedy

03 mar 2023, 19:00 – 07 kwi 2023, 19:00

Belfast - Ballymena

w okresie Wielkiego Postu do udziału w rozważaniu Drogi Krzyżowej.

W czwartki o godz. 18.15 z udziałem dzieci

W piątki o godz. 20.00 dla dorosłych prowadzone przez grupy modlitewne naszej wspólnoty

Ballymena

W środy bezpośrednio po Mszy św.

Intencja modlitewna – o nawrócenie i pokój na świecie

Zgodnie z "Wykazem odpustów Kościoła Katolickiego", zatwierdzonym Dekretem Papieża Pawła VI w dniu 29 czerwca 1968 r., za odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

Oprócz spełnienia zwykłych warunków dla uzyskania odpustu potrzeba:

a) odprawiać to ćwiczenie w miejscu, gdzie jest prawnie założona droga krzyżowa (w kościele, na placu przykościelnym itp.);

b) rozważać Mękę Pana Jezusa (treścią rozmyślania nie muszą być kolejne stacje);

c) przechodzić od jednej do drugiej stacji.

Jeżeli drogę krzyżową odprawia się publicznie i trudno jest wszystkim wiernym przechodzić od stacji do stacji, wystarczy gdy przechodzi prowadzący to nabożeństwo lub osoba z krzyżem, a inni wierni pozostają na swoim miejscu. Kto w ten sposób, z powodu słusznej przeszkody, np. choroby, podróży, zamknięcia kościoła itp. nie może odprawić drogi krzyżowej wg podanych warunków – zyskuje odpust zupełny, jeśli przynajmniej przez pół godziny odda się pobożnemu czytaniu albo rozważaniu męki Pana Jezusa.

(o odpustach w KK czytaj więcej)