Duszpasterstwo dzieci

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie." (Mt 10, 14)

Kochane dzieci, chłopcy i dziewczęta, kiedy ludzie próbują budować świat wbrew Bogu i Jego prawu, w rzeczywistości tworzą sytuacje coraz większego cierpienia i niesprawiedliwości. Bóg wzywa nas, byśmy naprawiali to zło, współdziałając z Jego wspaniałym zamysłem wobec każdego człowieka i całej ludzkości. Jezus potrzebuje także was do tego dzieła. Powierza wam swoje plany i pyta się: czy chcecie być Moimi przyjaciółmi? Czy chcecie Mi pomagać w pracy nad tym, by świat stawał się coraz piękniejszy i bardziej gościnny? Czy chcecie być świadkami Mojej miłości w Kościele i w świecie. (św. Jan Paweł II)

Każdy okres liturgiczny, każde święto i każda niedziela to wyjątkowe wydarzenie - tajemnica stara i nowa. Potrzeba wracać i pogłębiać to, co czasem wydaje się już tak dobrze znane. A jednak Pan Bóg to niezgłębiona Tajemnica i nie wystarczy nam życia, aby choć zbliżyć się do tego Misterium. Ale to nic, przecież przed nami cała wieczność, czyż nie?

W ramach duszpasterskiej troski o stały wzrost duchowy i intelektualny nas i naszych dzieci - w oparciu o niedzielne Słowo Boże - publikujemy cotygodniowe zadania. Stawiane pytania pomogą nam lepiej zrozumieć i zapamiętać ewangeliczny przekaz.

Proponowanych quizów jest kilka, więc można wybrać, albo nawet rozwiązać wszystkie.

Jeśli po zakończeniu zdecydujesz się udostępnić swój rezultat, wówczas będzie on widoczny w tabeli wyników.

Cieszymy się, że możemy dzielić się Dobrą Nowiną z dziećmi i każdym sercem otwartym na działanie Ducha Świętego.

Publikowane treści można pobierać i udostępniać.

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ WSZYSTKIE NASZE QUIZY DLA DZIECI